K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookies.

cancel

Wikarska - Sněhový deodorant růžové dřevo a levandule 38g (100 aplikací)

280,00 Kč
S DPH
Počet

Vůně:

Růžové dřevo a levandule

Nepleťte si růžové dřevo s růží! Tato vůně je oblíbená a vhodná i pro muže a je charakteristická svojí svěžestí a povznešením. Levandule není v typické dominanci, velice účinně ji doplňuje růžové dřevo. Tuto kombinaci můžeme nazývat i vůní čistoty, kde se mísí mýdlová lehkost s tóny ovoce a lehce kořeněných květů levandule.

Jednoduché suroviny // Inovativní technologie

Jak to vlastně funguje?

Oxid zinečnatý i soda bikarbona jsou velmi známé kosmetické složky, které mají již desetiletí ověřené účinky při ochraně před tělesným zápachem. K tomu, aby byly jak účinné, tak i dostatečně jemné pro pokožku, je třeba zvolit jejich správnou formu. Dnes se na trhu objevuje velké množství přírodních deodorantů, které obsahují jedlou sodu rozmíchanou v rostlinných olejích a másle. Mnohé z nich však vyvolávají zarudnutí nebo svědění a fungují jenom krátce. Důvod je jednoduchý - při jemné pokožce fungují krystaly sody jako střípky skla - při natírání do podpaží poškrábou pokožku a do této poraněné pokožky se pak soda rozpouští. Protože má vysoké pH, poraněnou pokožku irituje - začne na pokožce štípat a způsobí zarudnutí. V Sněhovém deodorantu je soda ve svém přirozeném - vodném - prostředí a její deodorizační účinky jsou na rozdíl od sodových deodorantů na olejové bázi aktivovány ještě před aplikací.

Částečně disociovaná soda bikarbona je vlastně solný roztok, který se v kombinací s oleji nachází ve formě nadýchané, velice dobře roztíratelné emulze. V ní jsou rovnoměrně zachyceny částečky oxidu zinečnatého, který taktéž neutralizuje zapáchající složky. Měkoučká struktura obohacená o kokosový a ricinový olej pokožku vyživuje a díky olejům perfektně přilne k pokožce. Tím se vytvoří ochranný film, který chrání pokožku před zápachem během celého dne.

 

Odkud se bere zápach?

Na naší pokožce žijí symbiotické bakterie - vytvářejí mikroflóru, která nás chrání před nákazou. Bez nich by do nás mohli vstoupit různé choroboplodné mikroorganismy - slouží nám tedy jako imunitní obrana. Tyto bakterie jsou pro nás nezbytné, společenský problém nastává jenom když se přemnoží. Velmi dobře se jim daří v teplém, kyselém a vlhkém prostředí, jaké najdeme v podpaží. Při pocení se nejen množí rychleji, skupinovou prací dokáží vytvořit zapáchající mastné kyseliny a steroidy v takovém množství, že je rozezná už i lidský nos. Deodorant zabraňuje samotnému přemnožení mikroorganismů, ale dokáže po nich vzniklý zápach i uklidit. Zásadité soli v tomto deodorantu zabraňují jejich množení a také dokáží přeměnit zapáchající látky na látky bez zápachu.

 

Jak (často) mám deodorant aplikovat?

Jednou denně ho vmasíruj do čistého podpaží, případně nanes znovu před sportovní činností. Pokud máš před sebou stresující akci, nanes si ho trochu víc. Ve stresu totiž produkujeme pot z apokrinních žláz, který je bohatší na živiny, proto pot zapáchá víc. 

 

Kolik si ho mám dát? Jak dlouho mi vydrží jedno balení? 

Na jedno použití potřebuješ přibližně 0,3 - 0,4 g. 30 ml balení ti tedy vystačí 60-100 použití. Pokud ho používáš jednou denně, tak ti vydrží minimálně na 2-3 měsíce. Ženám standardně stačí množství velikosti hrášku a mužům o něco více na ochranu po celý den. Pokud by ses večer už cítil/a, zkus na druhý den přidat trochu víc. 

 

A co chlupy? Je pro ně sněhová konzistence vhodná?

Právě ti, kteří se neholí, si pochvalují, že jim nanášení prstem vyhovuje více než jakákoliv přímá aplikace v tyčince nebo kuličce. Prstem ho totiž rovnoměrně rozetřeš a máš navíc přehled kolik sis ho tam dal/a.

 

Jaké je přesné složení?

Růžové dřevo a levandule

INCI: AQUA (voda), SODIUM BICARBONATE (částečně disociovaná jedná soda – deodorizační složka), ZINC OXIDE (mikronizovaný oxid zinečnatý - antimikrobiální a deodorizační složka), STEARIC ACID (zahušťovadlo z rostliného oleje), GLYCERIN (glycerin rostlinného původu), COCOS NUCIFERA OIL (kokosový olej na výživu pokožky), RICINUS COMMUNIS SEED OIL (ricínový olej na výživu pokožky), GLYCERYL STEARATE (rostliný emulgátor), LAVANDULA ANGUSTIFOLIA ANGUSTIFOLIA HERB OIL (levandulový esenciální olej), ANIBA ROSAEODORA WOOD OIL (esenciální olej z růžového dřeva)

12215