K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookies.

cancel
Tea Tree oil 100% čistý olej 50ml - čajovníkový olej
  • Tea Tree oil 100% čistý olej 50ml - čajovníkový olej

Tea Tree oil 100%, 50 ml, čistý čajovníkový olej

189,00 Kč
S DPH

Čajovníkový olej

Počet

Čajovníkový olej – Tea Tree Oil 

100% přírodní

Balení: 50 ml ve skleněné láhvičce s kapací vložkou

je esenciální olej, který se získává z listů stromu Melaleuca alternifolia (kajeput střídavolistý, lidově známý jako čajovník australský). Strom čajovníku se zkoumá od roku 1923. Ne vždy se však na čajovník pohlíželo jako na div přírody. Vlastně celá léta jej farmáři považovali za plevel. Snažili se ho vymýtit, aby mohli rozšířit chov dobytka. Olej je složen z mnoha organických sloučenin (cineol, terpineny, pinany, seskviterpeny a další), má příjemnou charakteristickou vůni s terpenickým aroma, je bezbarvý až světle žlutý.

Čistý Tea Tree Oil je nejsilnější přírodní antiseptikum se širokým antimikrobiálním spektrem (ničí bakterie, kvasinky, plísně atd.). Na rozdíl od ostatních antiseptik zachovává svoji účinnost i v přítomnosti krve a hnisu. Působí protizánětlivě, mírně znecitlivuje pokožku a má intenzivní repelentní účinek. Používá se zevně na ošetření drobných ran, škrábanců, odřenin, na spáleniny, omrzliny, na potničky, hmyzí bodnutí, alergické a svědivé dermatózy, na afty, bradavice, opary, kožní mykózy záněty nosohltanu, bolesti v krku, rýmu a parodontózu, odpuzuje klíšťata a vši. U osob s přecitlivělou pokožkou je nutno používat k ošetření pouze ředěný olej.

Tea Tree Oil se poslední dobou oprávněně dostává do popředí zájmů laických i vědeckých kruhů. Vyniká především svými silnými antiseptickými účinky a je schopen dokonce potlačit i černou plíseň. Hlavní účinnou látkou je terpenen-4-ol. V kvalitním přírodním TTO je ho obsaženo přes 35 %.

Jeho publikované vlastnosti:

- proti akné – potírejte 3 x denně

- po bodnutí hmyzem – ihned natřete TTO

- proti rýmě – několik kapek čistého oleje rozetřeme okolí nosních dírek (avšak nikoliv na podrážděnou pokožku), přidáme do náplně inhalátoru, aromalampy nebo do horké vody k inhalaci

- afty, opary, koutky a další záněty – několikrát denně potřete TTO

Neužívat vnitřně.

Nebezpečí

H226: Hořlavá kapalina a páry.
H302: Zdraví škodlivý při požití.
H304: Při požití a vniknutí do dýchacích cest může způsobit smrt.
H315: Dráždí kůži.
H317: Může vyvolat alergickou kožní reakci.
H319: Způsobuje vážné podráždění očí.
H345: Může způsobit podráždění dýchacích cest.
H411: Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

04508

Ke stažení

Tea Tree Oil_MSDS

Ke stažení (183.04k)